Skarbiec TFI nominowany do nagrody Alfa 2019

Skarbiec TFI otrzymał nominację do nagrody Alfa 2019 w kategorii towarzystwo funduszy inwestycyjnych. O prestiżowe nagrody Alfa, przyznawane przez specjalistyczny serwis Analizy Online, rywalizują ponadto dwa fundusze z oferty Towarzystwa: Skarbiec Małych i Średnich Spółek (w segmencie funduszy akcji polskich małych i średnich spółek) oraz Skarbiec Konserwatywny (w grupie funduszy polskich papierów skarbowych).

W najnowszej edycji nagród Alfa, przyznawanych przez specjalistyczny serwis Analizy Online, Skarbiec TFI nominowany jest w trzech kategoriach: towarzystw inwestycyjnych, akcji polskich małych i średnich spółek oraz polskich papierów skarbowych. 

W rywalizacji towarzystw inwestycyjnych eksperci Analiz Online kompleksowo oceniają TFI działające na rynku, biorąc pod uwagę całą ofertę funduszy, a nie tylko te, które zostały nominowane do Alf.

W segmencie samych funduszy nagrody przyznawane przez Analizy Online mają na celu wyróżnienie tych produktów, które na tle grupy porównawczej dostarczają klientom ponadprzeciętne stopy zwrotu skorygowane o poziom ponoszonego ryzyka. Nominowane fundusze muszą spełnić szereg warunków, wśród których istotne są m.in. kwestie dostępności dla szerokiego grona klientów, odpowiedni poziom aktywów czy co najmniej 5-letni okres funkcjonowania na rynku w przypadku funduszy z segmentu akcyjnego i mieszanego lub co najmniej 3-letni w przypadku funduszy z segmentu dłużnego.

- Nominacje otrzymane przez Skarbiec TFI i zarządzane przez nas fundusze potwierdzają ugruntowaną pozycję Towarzystwa na polskim rynku. Skarbiec TFI od ponad 20 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości produkty finansowe, jest też jednym z najbardziej renomowanych krajowych towarzystw inwestycyjnych. Dobrych wyniki to także efekt ciężkiej i zarazem efektywnej pracy w całym 2019 r. – podkreśla Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec TFI.

W poprzedniej edycji nagród Alfa w kategorii fundusz akcji małych i średnich spółek zwyciężył Skarbiec Małych i Średnich Spółek. 
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj